Táto internetová stránka používa súbory cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto internetovej stránky alebo kliknutím na tlačidlo "Súhlasím", súhlasíte s použitím súborov cookies. Viac informácií

Akciové portfólio Defense potvrdilo očakávania a aj v roku 2023 vytvorilo nadštandardný výnos

V roku 2022 spoločnosť Omnium Capital, o.c.p., a.s. ponúkla svojim klientom investíciu do obranného sektora prostredníctvom aktívne riadeného akciového portfólia Defense, ako investičnú reakciu na početné medzinárodné vojenské konflikty. Investície do dynamicky sa vyvíjajúceho obranného sektora podporujú schopnosť západu brániť sa voči hrozbám vojenského konfliktu. Vyššia hodnota akcií týchto firiem znamená ich silnejšie finančné postavenie, lepšie možnosti investícií do výskumu a vývoja, čo v konečnom dôsledku zvyšuje bezpečnosť západného sveta.

Portfólio Defense v roku 2023 zvýšilo svoju hrubú hodnotu o 27,3%, pričom zvolený Benchmark za identické obdobie vytvoril výnos na úrovni 18,9%. Naši klienti tak dosiahli nadpriemerný výnos meraný parametrom „Alpha“ vo výške 8,4% (Alpha meria rozdiel medzi výnosom portfólia a benchmarku, ak je kladná môžeme hovoriť o správne aktívne riadenom portfóliu, nakoľko výnosom prekonal pasívne, indexové investičné stratégie zamerané na akcie).

Výkonnosť všetkých akciových portfólií ponúkaných spoločnosťou Omnium Capital o.c.p., a.s. je porovnávaná s vybranými Benchmarkami, čo umožňuje transparentne vyhodnotiť efektívnosť realizovaných investícií.

image

Vývoj historického celkového hrubého percentuálneho zhodnotenia portfólia Defense a syntetického Benchmarku (0,5 x S&P Index + 0,5 x STOXX Europe 600 Index). Dáta sú zobrazené na časovej perióde od 1.1.2023 do 31.12.2023 (1.1.2023 = 0%). Výnosy sú prepočítané do meny EUR a sú uvedené pred odrátaním poplatkov, provízií a pred zdanením. Zdroj: Omnium Capital, o.c.p., a.s. Zobrazené údaje sa týkajú minulosti. Výkonnosť v minulosti nie je spoľahlivým ukazovateľom budúcich výsledkov.

 

Do portfólia Defense sú vyberané výlučne kľúčové globálne firmy z obranného sektora, ktoré sú verejne obchodované, dosahujú vhodné finančné charakteristiky a pôsobia v krajinách USA, EÚ a ich aliančných spojencov, ako sú napríklad nemecký Rheinmettal (producent pásového bojového vozidla pechoty LYNX), alebo americký Lockheed Martin (výrobca najmodernejšej stíhačky 5. generácie F 35). Portfólio však investuje iba do relatívne nízkeho počtu akcií z dôvodu, aby bolo skutočne manažovateľné.

 

Portfólio manažérom akciového dynamického portfólia Defense je Mgr. Martin Vozár, PhD., ktorý má dlhoročné praktické ako aj teoretické skúsenosti z oblasti riadenia akciových portfólií. Pri našej práci využívame špičkové finančné softwarové technológie (ako je napríklad Bloomberg Professional Terminal) a aplikujeme najnovšie teoretické poznatky (portfólio manažér dlhodobo pôsobí aj na akademickej pôde, na Fakulte managementu UK vedie predmety Finančný manažment a Oceňovanie podnikov).

 

Portfólio je vhodné tak pre investičných odborníkov, ako aj pre fyzické osoby a podniky, ktoré hľadajú nadštandardné, avšak z pohľadu podstupovaného rizika efektívne zhodnotenie voľných finančných prostriedkov.

 

Bližšie informácie o portfóliu Defense sa zobrazia po kliknutí na nasledovný odkaz:

Brožúra portfólio DEFENSE.

 

Ak máte záujem o investíciu do portfólia, kontaktné informácie sa vám zobrazia po kliknutí na nasledovný odkaz:

Omnium Capital - KONTAKT

 

Neustále hľadáme investičné príležitosti, ktoré môžu priniesť efektívny pomer medzi výnosom a podstupovaným rizikom. Vzhľadom na všeobecný pokles inflácie sme pre klientov pripravili aktívne riadené portfólio Safe Harbor, ktoré investuje výlučne do dlhodobých štátnych dlhopisov emitovaných vládou USA. Významný pokles inflácie spolu s extréme nízkou hodnotou amerických dlhodobých štátnych dlhopisov prináša zriedkavú no najmä atraktívnu  investičnú príležitosť. Na nízko rizikových aktívach (akými americké vládne dlhopisy sú) je možné vytvoriť výnos, ktorý je  dosiahnuteľný napr. akciovými investíciami, avšak pri nižšom riziku. Ak máte záujem o bližšie informácie o portfóliu Safe Harbor brožúra portfólia sa vám zobrazí po kliknutí na nasledovný odkaz:

Brožúra portfólio Safe Harbor

 

Omnium Capital, o.c.p., a.s. je licencovaným subjektom regulovaným Národnou Bankou Slovenska.

 

Všetky výnosy zobrazené v tomto materiály sú prepočítané do meny EUR a sú uvedené pred odrátaním poplatkov, provízií a pred zdanením. Zdroj dát: Omnium Capital o.c.p., a.s. Zobrazené údaje sa týkajú minulosti. Výkonnosť v minulosti nie je spoľahlivým ukazovateľom budúcich výsledkov.

Späť do prehľadu